جستجو

Ozone Therapy

Ozone Therapy

Ozone Therapy

به تازگی محققان به کاربردهای ازن (ozone) در درمان رسیده اند ازن درمانی (Ozone Therapy) یک راهکار درمانی نو است که با استفاده از گاز ازونی (ozone) که توسط ژنراتورهای اکسیژن ساز خاصی از اکسیژن(O2) به وجود می آید و غلظت آن نیز به وسیله پزشک معین می شود که به طور معمول بین ۲۰ تا ۵۰ میکروگرم در میلی لیتر است این نوع از ازون (ozone)دارای فایده های گوناگونی است که می توان به تسکین و بهبود التهاب و از بین بردن درد و همچنین به اثرات ترمیمی اشاره نمود.

 

 موارد کاربرد ازن تراپی

ozone therapy

ازون تراپی  (Ozone Therapy) در درمان درد، التهاب و تخریب تاندون مفصل یا دیسک های بین مهره ای کمری یا گردنی موثر واقع شود تئوری روش درمان با ازن(ozone) این است که رادیکال های آزاد داخل ازون (ozone) اکسیژن سوم (O3)، با مواد داخل دیسک واکنش داده و باعث کم شدن درد التهاب و کوچک شدن فتق دیسک می شود.

همچنین در آرتروز (Arthritis) مفاصل شانه و زانو  وسایر مفاصل که به علت تخریب غضروف مفصلی منجر به ایجاد التهاب، تورم و درد می شود ، که ازن پزشکی (Ozone Therapy) می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

هم اکنون برای درمان آرتروز (Arthritis) مفاصل از کاهش فشار و وزن روی مفصل ، داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی استروئیدی هیالاز و تزریق کورتون در مفصل مورد استفاده قرار میگیرد. در شرایطی که شدت آسیب مفصل زانو یا شانه زیاد است و شرایط برای جراحی تعویض مفصل و زانو مناسب است جراحی پیشنهاد می شود.

هنگامی که دارو برای بیمار اثر بخش نبوده و همچنین به بیمار جراحی نیز پیشنهاد نمی شود در این صورت می شود با تزریق ۱۰ سی سی از گاز ازن (ozone) می توان بهره برد که دارای اثرات موثر در،درد و التهاب و ترمیم در مفاصل است.

با توجه به اثرات بسیار زیاد این روش  (Ozone Therapy) درمانی، عوارض آن بسیار کم است و با توجه به مطالعات زیاد در این روش(دکترباقرزادی و همکاران ایشان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) در تجربیات خود به کاربرد موثر این روش رسیده اند.

براساس گزارشات متخصصان به تازگی بیشتر از ۱۴۰۰۰ فرد که به دیسک کمر دچار شده بودند در اروپا با استفاده از این روش (Ozone Therapy) به بهبودی رسیده اند.

این درمان با بیهوشی موضعی ازن(ozone) را به دیسک بیمار تزریق کرده و اغلبا نفراتی که از این روش  (Ozone Therapy) استفاده کرده اند بعد از چهل و هشت ساعت، بهبودی در خود را تجربه کرده اند

 

عنوان مقاله : Ozone Therapy

منبع : وبسایت دکتر باقر زادی

مطالب ما را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ویدیو های منتخب