جستجو

۷ درمان طبیعی برای مشکلات معده شما

مشکلات-معده

بررسی اجمالی

معده درد به حدی شایع است که هر کسی آن را تجربه کرده است. دلایل بسیار زیادی برای این مسئله وجود دارد. اکثر علت ها جدی نیستند و علائم به سرعت رفع می شوند. عموما معده درد با موادی که در آشپزخانه خود دارید قابل رفع شدن است.

 

 

 

همایش-آموزشی

۱- تلخک و سودا

احتمالا میکده آخرین جایی است که فکر می کنید می توان برای رهایی از حالت تهوع به آن مراجعه کرد اما بسیاری از افراد برای درمان خود ۵ ۶ قطره تلخک را در یک لیوان تونیک، سودا یا نوشیدنی زنجبیل می ریزند.

بسیاری از برندهای معروف تلخک حاوی گیاهانی نظیر دارچین، رازیانه، نعناع و زنجبیل هستند. این مواد می تواند دلیلی برای مفید بودن تلخک در بهبود حالت تهوع باشد.

 

 

۲- زنجبیل

از زمان های قدیم مردم از زنجبیل به عنوان درمانی برای همه چیز از درد گرفته تا حالت تهوع استفاده می کردند. این فقط یک داستان سرایی قدیمی نیست. مطالعات نشان داده است که زنجبیل می تواند درمانی بسیار موثر برای برخی از مشکلات معده باشد.

زنجبیل به عنوان یک ضد التهاب طبیعی در اشکال مختلفی وجود دارد که همه آنها می تواند کمک کننده باشد. آدامس و مکمل های زنجبیل به سادگی در دسترس هستند در حالی که سایر افراد ترجیح می دهند از شکل نوشیدنی آن استفاده کنند. نوشیدنی زنجبیل را امتحان کنید یا اینکه ریشه زنجبیل تازه را جدا کرده و چای درست کنید.

 

 

 

۳- چای بابونه

چاییییک فنجان چای بابونه می تواند به عنوان یک ضد التهاب، درد معده را کاهش دهد. این خواص ضد التهاب به عضلات معده شما کمک می کند که ریلکس شوند که می تواند درد گرفتگی و اسپاسم را کاهش دهد.

 

 

 

 

۴- رژیم غذایی BRAT

والدین هر کودک نوپایی می دانند که رژیم غذایی موز، برنج، سیب زمینی و نان تست (BRAT) برای آرام کردن درد معده مفید است. این می تواند به حالت تهوع و اسهال نیز کمک کند.

BRAT حاوی غذاهای با فیبر پایین است. هیچکدام از این مواد دارای نمک یا ادویه که می تواند علائم را تشدید کند نیستند. این رژیم غذایی ترکیبی برای زمانی است که شما احساس مریضی می کنید اما همچنان باید چیزی بخورید. نان تست را بیش از حد معمول در تستر قرار دهید. نان نیمسوز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

 

۵- نعناع

نعناعغالبا از نعناع به عنوان درمانی برای حالت تهوع و مشکل معده یاد می شود زیرا منتول موجود در برگ های آن، یک ضد درد طبیعی یا کاهش دهنده درد است.

اینها را امتحان کنید:

  • دم کردن چای نعناع یا نعناع تند
  • بو کشیدن عصاره نعناع
  • مکیدن شکلات نعنایی
  • دم کردن برگ نعناع

این می تواند سوزش معده را کاهش دهد و حالت تهوع را از بین ببرد.

 

۶- سرکه سیب

سرکه-سیباگر قادر به تحمل مزه آن هستید، یک قاشق سوپ خوری از این ماده اسیدی را برای خنثی کردن مشکلات معده بخورید. مزه آن قوی است؟ این مقدار را با یک فنجان آب و یک قاشق چایخوری عسل ترکیب کنید و به آرامی میل نمایید.

اسید موجود در سرکه سیل می تواند به کاهش هضم نشاسته کمک کند که اجازه می دهد نشاسته به روده ها برسد و باکتری های شکمی را سالم نگه دارد. برخی افراد هر روز یک قاشق سرکه سیب برای پیشگیری می خورند.

 

۷- پد گرمایی

ممکن است یک پد گرمایی یا بطری آب گرم حال بد شما را تسکین دهد بنابراین پتوی برقی خود را بغل کنید و آرام باشید تا علائم شما از بین برود.

گرما بر روی شکم، حواس شما را از گرفتگی یا درد پرت خواهد کرد و گرما می تواند به ریلکس شدن عضلات و کاهش حالت تهوع شما کمک کند. گرما را زیاد بر روی پوست خود نگه ندارید زیرا ممکن است به آن آسیب وارد شود.

 

زمانی که باید به پزشک مراجعه کرد

مشکلات معده گاهی اوقات بیانگر مشکلات جدی تری هستند. استفراغ طولانی مدت شما را در معرض ریسک پسابش قرار می دهد. نوشیدن مقدار کمی آب می تواند مانع پسابش شود. اگر بیش از شش ساعت برای پایین نگه داشتن آب مشکل داشتید به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگر حالت تهوع یا درد معده و ناراحتی بیش از ۴۸ ساعت طول کشید باید با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر متوجه شدید که پس از خوردن برخی غذاها یا انجام برخی فعالیت ها دچار درد معده می شوید، با پزشک خود درباره علائم آن صحبت کنید. ممکن است چیز خاصی نباشد اما مراجعه به پزشک خانواده خود می تواند مانع بروز بیماری کرون، حساسیت غذایی یا هرگونه مشکل دیگر شود.

 

 

 

 

گردآوری و تنظیم :

سایت تحقیقات و اطلاعات ازن

مطالب ما را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ویدیو های منتخب