جستجو

مدیریت درد با کمک اوزون

 مدیریت درد با کمک اوزون

پرولوزون تراپی

پرولوزون یک شکل از روش غیرجراحی برای بازسازی رباط های بدن و همچنین یک درمان دائمی برای دردهای مزمن است. پرولوزون یک درمان تزریقی برای بافت های همبند با استفاده از مواد کلاژن و گاز اوزن است که می تواند سبب ترمیم رباط های تضعیف شده یا آسیب دیده در داخل و اطراف مفصل شود. این مواد به داخل بافت آسیب دیده تزریق شده که باعث بازسازی رباط های صدمه دیده آن ناحیه می شوند.

به علت اینکه در درمان با این روش از گاز اوزن به منظور تکثیر، بازسازی و تولید دوباره رباط ، تاندون و بافت غضروفی در ناحیه ای از بدن که ضعیف شده اند استفاده می شود، این روش “پرولوزون تراپی” نامیده شده است.

چه کسانی کاندید درمان به روش پرولوزون تراپی هستند؟

در مواردی چون کمر درد، شانه درد، پارگی روتاتور کاف، آسیب های زانو و … پرولوزون تراپی یکی از گزینه ها برای درمان است. از آنجاکه پرولوزون در بازسازی غضروف تاثیر مثبت دارد، این روش در درمان آرتروزهای شدید ران و لگن به طور قابل ملاحظه ای موثر است. نکته قابل توجهی که در رابطه با پرولوزون تراپی وجود دارد این است که این روش تنها برای درمان درد ناشی از یک مشکل نیست. نتایج در واقع می توانند نشان دهنده برطرف شدن دائمی مشکل باشند.

شرایطی که معمولا به وسیله پرولوزون تراپی درمان می شوند عبارتند از:

  • کمر درد مزمن
  • دیسک ورم کرده یا بیرون زده
  • سیاتیک
  • آسیب های بیش ازحد مفاصل
  • مفاصل ضعیف شده (مفاصل آسیب دیده در گذشته)
پرولوزون تراپی چگونه عمل می کند؟

پرولوزون با استفاده از اکسیژن بهبودیافته در ناحیه آسیب دیده (بافت های آسیب دیده) عمل می کند و قسمت های آسیب دیده را برای بازگشت به عملکرد کامل خود ترمیم می کند. مواد مغذی به همراه گاز اوزن جهت درمان به داخل و اطراف رباط، تاندون و بافت غضروفی (در محل اتصال آن ها به استخوان) تزریق می شوند. اوزن تزریق شده خون رسانی و جریان مواد مغذی را در بدن افزایش می دهد و این امر سبب می شود بافت آسیب دیده تمامی آنچه را برای بهبود نیاز دارد، دریافت کند. از همه مهمتر اینکه این تزریق باعث تحریک رسوب ها و فعالیت فیبروبلاست ها و غضروف ها می شود. این مواد (سلول های تزریق شده)، کلاژن و غضروف را که بدن برای تقویت بافت به آن ها نیاز دارد می سازند و درنتیجه ناحیه موردنظر پایدار شده و علت درد از بین می رود. دلیل این امر چیزی نیست جز اینکه بافت موادی را که برای ترمیم نیاز داشته دریافت کرده است. با بهبود بافت ها، خون رسانی به ناحیه مورد نظر بازسازی شده و درمان کامل می شود. پرولوزون با درمان علت درد، احساس درد را از بین می برد.

بیمار باید چه انتظاری از درمان داشته باشد؟

پاسخ به پرولوزون تراپی فرد به فرد متفاوت است و به قابلیت بهبود و سطح آسیب بستگی دارد. برخی افراد ممکن است فقط به یک یا دو جلسه درمان نیاز داشته باشند درحالی که تعداد جلسات درمان برخی دیگر ممکن است به ۶ یا ۷ نیز برسد. زمانی که بیمار یک جلسه مورد درمان قرار گرفت، پزشک با تحلیل نتایج آن یک جلسه می تواند تخمین دقیقی را از میزان بهبودی که با این روش قابل دستیابی است ارائه دهد.

منبع : http://bagherzadi.com/

مطالب ما را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ویدیو های منتخب