جستجو

روغن اوزون یا کرم اوزون

خلاصه آنچه در این مقاله خواهید خواند :

شناخت کاربردهای  روغن اوزونه

اهمیت شیوه متفاوت تولید روغن ازنه و اثرات متفاوت آن

اثرات مفید روغن اوزونه برای نوعی از بیماری کودکان

چگونه می شود غلظت کرم اوزونه را کاهش داد

چرا روغن اوزونه می تواند به عنوان یک داروی ارزشمند استفاده شود ؟

کرم اوزون (روغن اوزون)

کرم اوزون

کرم یا روغن اوزون دار و نکات مهم در تولید آن ، در دهه گذشته علاقه فزآینده ای به استفاده از  کرم اوزون دار وجود داشته است . باید تقدیر فراوانی کرد از دکتر رینات ویبان و دانشمندان کوبایی برای توسعه آن و بطوریکه رینات موفق شد حق ساخت محصول را به ثبت برساند . در کوبا عموماً به علت فقدان داروهای مرسوم و مناسب ، روغن آفتابگردان اوزون دار برای ترمیم زخم بستر، حذف باکتری، قارچ و عفونت‌های انگلی، نه تنها به طور موضعی استفاده می شود ، بلکه برای مصارف خوراکی نیز بکار می رود . بطوریکه نتایج منتشره در مجلات کوبایی، به خوبی از این روش پشتیبانی می کند .

 

51روغن اوزون دار در بسیاری از کشورها در دسترس است اما تاکنون هیچ استانداردی برای آن مطرح نشده است که به واقع می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد . اخیراٌ کرم اوزون آفتابگردان از کوبا، توسط سشی و دیگران (۲۰۰۱) مورد آزمایش قرار گرفت و مشاهده شد این روغن دارای فعالیت ضد میکروبی ارزشمند در مقابل تمام میکروارگانیزم‌های آزمایش شده است. در بیمارستان دانشگاهی ما با حباب دهی  اکسیژن-ازن به روغن زیتون خالص برای حداقل ۶۰ دقیقه در دمای اتاق آماده کردیم اما کیفیت این کرم اوزون به گونه ایی نشد که قابل استفاده برای زخم گردد ، برای همین اکنون ترجیح می دهیم از محصول تجاری استفاده کنیم . در کنگره انجمن بین المللی اوزون در لندن (۱۴ و ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۱)، میورا و دیگران (۲۰۰۱) گزارش جالبی را در توضیح ساختار روغن زیتون اوزون دار ارائه کردند : اوزون‌ دار کردن برای دو روز انجام شد تا اینکه کرم اوزون، جامد شد و یک گرم روغن می توانست تا ۱۶۰ میلیگرم اوزون را جذب کند .

 

 

46

قانون طلایی اکسیژن فعال
دانشی که نمی خواهند بدانید

 

 

چندین تحلیل منجر به این نتیجه شد که اوزون‌ دار کردن طولانی مدت باعث تشکیل اختصاصی تریولین-تریوزوناید می شود که برای دو سال در یخچال، پایدار می ماند . نیاز واقعی به روغن جامد یا کرم اوزون وجود ندارد به جز برای اهداف تجاری و پایداری طولانی. در عمل، وضعیت‌های آسیب‌ شناختی، بسیار متغیر هستند و انعطاف پذیری بالایی را می‌طلبند به طوری که روغن لزج می تواند یا گرم شود یا با روغن خالص یا بهتر از آن با وازلین دارویی، در زمانی که زخم ، ضدعفونی شده ، به صورت کرم اوزون رقیق استفاده شود. چگونگی عملکرد روغن اوزون دار همچنان یک پرسش بی پاسخ است . احتمالا در زمانی تریوزوناید پایدار در معرض ترشح گرم زخم قرار می گیرد ، به آرامی به اوزون واکنش پذیر تجزیه می شود که به آسانی در آب حل می شود و هیدروژن پراکسید تولید می کند و محصول اکسیداسیون لیپید می تواند فعالیت ضدعفونی کننده و تحریک کننده طولانی شده را شرح دهد . اگر این گفته صحیح باشد، دلالت بر آن دارد که ما باید محصول خود را با غلظت بالا، متوسط و پایین تریوزوناید، عیارسنجی کنیم تا به ترتیب در طول فاز ۱ عفونت شدید ، فاز ۲ احیا و فاز ۳ بازسازی استفاده شود . این مراحل با انواع تغییرات سریع سلولی و با آزاد شدن سیتوکین و عوامل رشد که پیچیدگی فرآیند معالجه را تعدیل می کنند، مرتبط هستند (فصل ۹، بخش ۱).

 

در دپارتمان جراحی بیمارستان چیباتوکوشاکی در ژاپن، ماتسوموتو و دیگران (۲۰۰۱)، اثربخشی روغن تهیه شده توسط میورا و دیگران را در زخم های پس از عمل های جراحی (آپاندیس حاد با پریتونیت، داخل لگن، آبسه شکمی و مقعدی و غیره) بررسی کردند. از ۲۸ بیمار، روغن اوزون دار در ۲۷ مورد به طور کاملا موثر و بدون اثرات جانبی عمل کرد. در طول پنج سال گذشته، من موارد زیادی را در افراد مسن با موفقیت کامل درمان کردم و می‌توانم کاملاً نتایج ماتسوموتو را تایید کنم. من یاد گرفتم که بیماران با پوست واکنش داده به پرتودرمانی که با ازن درمان شده اند، کاهش درد را درک کرده اند (جردن و دیگران ۲۰۰۲). جالب توجه است که این نتایج در منچستر و با روشی نامناسب به دست آمده است و بنابراین استفاده از روغن اوزون دار احتمالاً نتایج بهتری را نیز به همراه خواهد داشت. همچنین تایید شده است که کرم اوزون دار در سوختگی ها به خوبی عمل می کند و مقایسه آن با درمان به وسیله پماد مرطوب کننده سوختگی که توسط ژو در چین (۲۰۰۴) ساخته شده است می تواند اثر بخش باشد .

 

به علاوه من چند کاربرد دارویی را برای تولید روغن اوزون دار نظیر کپسول مقاوم به اسید معده، رحم‌بند، شیاف و حتی قطره چشمی را برای استفاده در عفونت های روده ای، واژنی، مقعدی و چشمی پیشنهاد می کنم . همین طور می توان تجویز کرد ، بوی روغن اوزون دار که بویی مانند چربی ترشیده دارد را به صورت کسپول های خوراکی، برای کودکان که از این بو بدشان می آید استفاده نمود که برای کودکان کوبایی مورد استفاده قرار گرفته است . سیلویا مندز و دیگران (۱۹۹۵)، ۲۲۲ کودک تحت تاثیر ژیاردیاسیس را که یک بیماری انگلی است، تحت معالجه قرار دادند که به نتیجه چشمگیر ۷۶% درمان موثر دست یافتند .

ما امروز همچنان از کرم اوزون دار در شکل اولیه خود استفاده می کنیم و زمانی که من این گزارش را تهیه می‌کنم، مردم نظر خود را تغییر نداده اند و تنها نتایج حاصل پس از مطالعات کنترلی، قانع کننده بوده است . اگرچه، به محض اینکه پزشکان و پرستاران از توانایی درمانی آب و روغن اوزون دار آگاه شوند، این محصولات تبدیل به داروهای بسیار موثر و گران‌قیمت خواهند شد.

 

گرد آوری و تنظیم مقاله

Reference by Velio Bocci – OZONE A New Medical Drug
Emeritus Professor of Physiology at the University of Siena, Siena, Italy Medical Doctor, Specialist in Respiratory Diseases and Haematology and

واحد ترجمه سایت

بازنگری و تالیف : وحید میرزاآقایی ( محقق و پژوهشگر ازن )

سایت تحقیقات و اطلاعات ازن

مطالب ما را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

ویدیو های منتخب